Uznani młodzi muzycy w Centrum Kultury UŁ

Centrum Kultury UŁ zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny. W programie najbliższego wydarzenia, "Muzyka Łodzi +", poznamy najzdolniejszych studentów i doktorantów z łódzkiej Akademii Muzycznej. Laureaci konkursów o randze krajowej i międzynarodowej zaprezentują wybitne utwory (nie tylko) łódzkich kompozytorów. Koncert jest szansą na poznanie kompozycji o perfekcyjnej konstrukcji i zapadającym w pamięć brzmieniu, wykonane przez najzdolniejszych młodych muzyków z Łodzi.

 

Premiera koncertu odbędzie się 25.04.2021 o godz. 12.30 na kanaleYouTube UŁ

Organizatorzy w programie wydarzenia uwzględnili m.in. starannie dobrane utwory łódzkich kompozytorów: Grażyny Bacewicz i Romana Ryterbanda. Udział w koncercie to również szansa na poznanie dzieł innych wybitnych twórców, których nazwiska będą dla wielu słuchaczy przyjemną niespodzianką.

Walorem wydarzenia jest również dobór utalentowanych i nagradzanych wykonawców:

- Tym razem zaprezentujemy szczególne składy kameralne: duet skrzypcowy, duet klarnetu z fortepianem oraz gitarę w wydaniu klasycznym, a wykonawcami będą utalentowani studenci i doktoranci Akademii Muzycznej w Łodzi, laureaci nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wykonawstwa instrumentalnego oraz muzyki kameralnej. Okazuje się, że młodzi ludzie z wielkim zainteresowaniem i pasją sięgają po mniej znane kompozycje, odkrywając ich niezwykłą wartość i walory brzmieniowe, perfekcyjną konstrukcję i uniwersalny przekaz, po prostu ciesząc się czystą przyjemnością obcowania z tą muzyką - mówi pomysłodawczyni cyklu prof. Anna Liszewska z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Koncerty kameralne w Centrum Kultury to cykl zainicjowany przez Fundację im. Stanisława Liszewskiego, którego celem jest prezentacja kanonu europejskiej literatury kameralnej od XVIII do XXI wieku, zarówno utworów o wyrobionym już prestiżu artystycznym jak i tych niesłusznie zapomnianych lub rzadziej wykonywanych, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kompozytorów polskich, w tym także wywodzących się lub bezpośrednio związanych z Łodzią.

slajd_koncerty_CK_kwiecien_2021


Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Tekst źródłowy: Centrum Kultury UŁ

Redakcja: Centrum Promocji UŁ