Przestrzenie i miejsca. Nowy cykl podcastów Centrum Kultury UŁ

Zapraszamy za wysłuchanie nowego cyklu podcastów przygotowanego przez Centrum Kultury UŁ oraz inicjatywę "Inny Rytm". W pierwszym odcinku autorzy pokażą nam przestrzenie i miejsca przyjazne mieszkańcom. Jest to refleksja o tym, że warto dostrzegać i dbać o przyjazną nam - estetycznie i funkcjonalnie - przestrzeń, zarówno miejską (dlatego Łódź będzie ważnym bohaterem rozmów), jak i poza-miejską czy lokalną, dzielnic i osiedli. Interesuje nas unikatowa architektura,estetyka i historia miejsc, ale teżekologia i przyroda.

 

Podcast dostępny jest na kanale Soundcloud UŁ

Pierwszy odcinek cyklu to rozmowa z Marią Nowakowską - doktorantką w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UŁ, właścicielką marki "Łódzki detal", dyrektorką programową międzynarodowego Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest, niestrudzoną edukatorką i autorką książek, artykułów, folderów o architekturze i sztuce w przestrzeni publicznej Łodzi i regionu.

- Okazało się, że miejsce spotkania, zabytkowa wozownia, w której mieści się dziś Centrum Kultury UŁ, sprowokowała naszą rozmówczynię do opowieści o Starym Polesiu, o tym, jakie detale architektoniczne możemy dostrzec w tej dzielnicy. Dlatego z przyjemnością zaprosiliśmy trzecią już edycję Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest, planowaną na wrzesień tego roku, do naszej siedziby. W sposób zaskakujący rozmowa, która miała dotyczyć głównie miasta, stała się również inspirującą dyskusją o otwartych przestrzeniach pozamiejskich, o niezabudowanych horyzontach, o mniejszych społecznościach świadomych swojej historii. Serdecznie zachęcamy do uważnych spacerów, nie tylko po mieście, podczas których można posłuchać naszego podcastu - zaprasza pomysłodawczyni cyklu Beata Lisowska, kierownik Centrum Kultury UŁ.

Nowy cykl podcastów to efekt kontynuacji współpracy Centrum Kultury UŁ z "Inny Rytm", Adamem Lewartowskim i Igorem Jankowskim, przedstawicielami łódzkiej branży kreatywnej, twórcami podcastów o filozofii zmiany i samorozwoju.