Ostatni koncert Akademickiego Chóru UŁ w sezonie 2021/22

W słoneczny piątkowy wieczór, 10 czerwca, odbył się ostatni koncert Akademickiego Chóru UŁ w sezonie 2021/22. Wydarzenie odbyło się w ramach Wieczorów dla Seniora w gościnnych progach Domu Kultury "502" na Widzewie. Koncert w sali przy ul. A. Sacharowa zorganizowała Aleksandra Ryłko-Sutowicz.

Aleksandry Ryłko-Sutowicz

FOTORELACJA Z WYSTĘPU AKADEMICKIEGO CHÓRU UŁ

Koncert rozpoczął się o godz. 18.30 wystąpieniem Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz w Łodzi. W drugiej części zaprezentował się Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego. Oba chóry występują pod dyrekcją Aleksandry Ryłko-Sutowicz. Zespoły zaprezentowały przyjemny, znany, radosny i wzruszający program artystyczny, co zostało ciepło przyjęte przez publiczność.

Akademickiemu Chórowi Uniwersytetu Łódzkiego towarzyszyli instrumentaliści: Magdalena Zawisza (fortepian), Jagoda Kaczmarek (gitara) oraz Krzysztof Kapusta (perkusja, akordeon), a instrumenty udostępniła firma Bielin Music Factory. Istotnym punktem programu był występ młodych solistów-instrumentalistów z II klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Łodzi, których dyrygentka zaprosiła już drugi raz do współpracy.

Więcej informacji o Chórze można znaleźć w multiportalu UŁ.

Tekst źródłowy: Aleksandra Ryłko-Sutowicz