Dwudniowa wizyta Oksany Zabużko w Łodzi

W piątek (7 października) rozpoczęła się dwudniowa wizyta Oksany Zabużko w Łodzi. Wybitna ukraińska pisarka wygłosiła na UŁ wykład dziekański „Ukraińskie story: Poznanie i samopoznanie jako problem bezpieczeństwa”, poprowadziła warsztaty narracyjne oraz tłumaczone na język ukraiński otwarte spotkanie autorskie pt. „Sto lat naszej samotności”.

oksana zabużko

Zachęcamy do lektury wywiadu z Oksaną Zabużko, który dla portalu Miej Miejsce przeprowadziła Marta Zdanowska.

Na uniwersyteckim koncie Flickr pojawił się również album z dwoma fotoreportażami z pobytu ukraińskiej pisarki. Zdjęcia zostały wykonane podczas wykładu dziekańskiego „Ukraińskie story: Poznanie i samopoznanie jako problem bezpieczeństwa” na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ i w trakcie spotkania „Sto lat naszej samotności” w Teatrze Nowym.

Organizatorami pobytu Oksany Zabużko byli: Uniwersytet Łódzki, Szkoła Filmowa w Łodzi / PWSFTviT, Fabryka Aktywności Miejskiej, ŁCW - Łódzkie Centrum Wielokulturowe, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Kalejdoskop Kultury.

Niebawem opublikujemy pełen zapis wideo wykładu dziekańskiego Oksany Zabużko.

Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Promocji UŁ)