Wystawa ZROST czynna do 25 czerwca

We wtorek (14 czerwca) w Galerii Wozownia (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 11, Łódź) odbył się wernisaż wystawy ZROST. Prace Doroty Stolarskiej-Kultys to inspirowane pomiarami antropometrycznymi fotografie, na których można odnaleźć przedstawienia sytuacji podległości. Wystawa otwarta jest do soboty 25 czerwca – każdego dnia w godz. 15.00–18.00.

Dorotę Stolarską-Kultys zajmuje problem opresji i przyzwolenia na język przemocowy. Jej fotografie ukazują nienaturalność sytuacji podległości i oceny na fotografiach inspirowanych pomiarami antropometrycznymi. 

ludzie na wystawie

Zdjęcia z wernisażu wystawy ZROST

Fotografiom towarzyszą filmy ukazujące krajobraz Rajska – niewielkiej wsi leżącej obok Oświęcimia. W latach 1941–1945 funkcjonował tam podobóz, w którym działało gospodarstwo rolne, w którym pracowały przede wszystkim kobiety, zajmując się ogrodnictwem i hodowlą roślin, w tym eksperymentalną uprawą gumodajnego mniszka kok-sagiz. 


Moje zainteresowania oscylują wokół zagadnień pamięci, traumy i miejsca oraz roli przedmiotów w sieci społecznych powiązań

– wyjaśnia artystka.


Więcej informacji można znaleźć na stronie poświęconej wystawie.
Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Promocji UŁ